fbpx
 

 Môžete nám pomôcť poukázaním 2% z daní!!! 

Oz. Bábky v nemocnici je prijímateľom osobitného podielu zaplatenej dane.

Čo sa práve deje

Tentokrát na psychiatrii a neurológii. Na psychiatrii sa
maľovalo, preto tam zostali len 3 veľké dievčatá-čo im ponúknuť?
Spievali sme úryvky roznych piesní a oni hádali interpreta. A potom sme
si len tak rozprávali o tom, čo robíme a čo nás baví a Maťo hral komické
situácie zo svojho života, potom sme im darovali kofolácké ponožky. Tie
robia radosť malým i veľkým deťom. Dievčatá sa zaujímali o to, ako to
funguje, keď hráme pre malé deti: "Bábka v deťoch vzbudí záujem a vyvolá
emócie a vzniká dialóg." Bolo to veľmi milé stretnutie a mali sme radosť
z ochotnej komunikácie slečien. Káča a Maťo

V utorok 2.3. sme hrali v nemocnici v Banskej Bystrici. Je to kusisko cesty  a ešte k tomu aj autobus mal meškanie.Napriek neskoršiemu začiatku sme zahrali deťom v aule, ale aj na izbičkách. Hrali sme pre menšie deti, ale aj pre väčšie. Bábky žabiakov mali tentoraz premiéru a hrali o tom ako na jar sadíme semienka a potom musíme trpezlivo čakať, než z nich vyrastie kvietok či mrkvička. Rovnako ako je niekedy potrebné byť trpezlivý, kým sa človek uzdraví a môže bežať domov. Na druhý deň sme konečne po dlhéééj chrípkovej epidémii dorazili opäť do bratislavskej nemocnice Kramáre. Sestričky na onkológii sa na nás usmievali a bolo zrejmé že sú radi, že nás zasa vidia. Je veľmi milé, keď vidí človek aj v očiach zamestnancov nemocnice, že sa im naša práca páči a pripadá im užitočná. Deti na psychiatrii tentokrát dokonca spontánne tancovali na naše pesničky možno aj preto, že  vonku svietilo slnko a bolo nám spolu veľmi fajn aj keď v nemocnici.

Marka Míková

Občianske združenie Bábky v nemocnici chodieva hrať deťom do nemocníc divadlo.

Snažíme sa zahnať nudu, rozosmiať deti, ale aj sa s nimi porozprávať či dovoliť im prehrať si na javisku, ktorým sa v nemocnici stáva ich posteľ, to čo práve prežívajú, či to čoho sa boja.

8.2.2011- Nemocnica Antolská - Bratislava

Klopeme, otvárame dvere, nakúkame a vchádzame dnu. Na posteli sedí dievča, má 16sť rokov. Zdravíme sa, predstavíme sa, pýtame sa či môžeme zaspievať? Dievča vypne televízor, prikyvuje. Marka začína hrať: "Není nutno, není nutno aby bylo příliš veselóóó, veselóóó" pridávam sa k spevu aj ja. Dievča sedí na posteli, berie mobil čosi doň ťuká ...

 

V marci pricestovali na Slovensko nové bábky: dvaja veselí žabiaci Kvak a Žblnk z dielne Zuzany Stancelovej, prítulní psíček a mačička od Marcely Krcalovej a košieľky od Evy Pechačkovej. Zahrali sme s nimi nové príbehy žabiakov, najmä pre staršie deti, podľa knižky Arnolda Lobela „Kvak a Žblnk sú kamaráti“. Menším deťom sme zasa pripravili príbehy „O psíčkovi a mačičke“ podľa známej knižky od Josefa Čapka. Bábky mali premiéru v banskobystrickej nemocnici a deťom sa veľmi páčili. Druhú premiéru sme mali túto stredu na psychiatrickom a neurologickom oddeleni na bratislavskych Kramároch a tiež dopadla na výbornú! Deti nové príbehy zaujali a vykúzlili im na tváričkách širokánske úsmevy.

Máme z toho radosť a myslíme si, že žiabiaci a psíček s mačičkou tiež.

 

Košice sa veľmi tešili z Bábok v nemocnici a z divadla...najkrajšie, ževraj ožili v psychiatrickom oddeleni.
Hrali sme na ich " strunu", mali mať totiž poobede skušku na S u p e r s t á r....
Potom sme si hrali O veľkeej repke a na záver , kedže tam sedeli väčšíí ludkovia, hrali sme aj Bájky....Toĺko sa jim to páčilo, že nechceli skončiť.........

Jana Segešová

Košice sa veľmi tešili z Bábok v nemocnici a divadla....najkrajšie, ževraj ožili v psychiatrickom oddeleni.
Hrali sme na ich " strunu", mali mať totiž poobede skušku na S u p e r s t á r....
Potom sme si hrali o veľkeej repke   a na záver , kedže tam sedeli väčšíí ludkovia, hrali sme aj Bájky....Toĺko sa jim to pačilo, že nechceli skončiť.........

Jana Segešová

16. 2.- NEMOCNICA - Podunajské Biskupice

Bolo to fajn, hrali sme pre dvoch chlapcov, ktorým do spevu veľmi nebolo, ale k divadlu o Kohútikovi a sliepočke sa pridali a dokonca hrali aj oni.

17.2. Február- NEMOCNICA - Ružinov chrípková epidémia

Do nemocnice nás vďaka chrípke nepustili. Ale nevešali sme hlavu, šli sme na kávu a rozhodli sa, že využijeme čas a pôjdeme zahrať deťom z Občianskeho združenia: Up - Down syndrom (aktivity občianskeho združenia UP-Down syndrom sa v súčasnosti zameriavajú najmä na:

* vzájomnú pomoc a spolupatričnosť rodičov detí s Downovým syndrómom a iným mentálnym a telesným postihnutím v bežnom živote...viac info nájdete na: www.up-down.sk)

Deti spievali, dokonca tancovali a nakoniec sa nám našťastie podarilo spoločnými silami zachrániť kohútika, aby sa nezadrhol škrupinou od orecha.

Lucia a Hanka