Čo sa práve deje

Táňa Pauhofová, Zuzana Norisová, Danica Jurčová, Maroš Kramár, Richard Stanke a Bábky v nemocnici spoločne pomáhajú deťom pripútaným na lôžko.

Proti nude a dlhej chvíli v nemocničných posteliach bojujú spoločne s Bábkami v nemocnici popredné slovenské herecké osobnosti súčasnosti. Práve začalo nahrávanie nového audioprojektu neziskovej organizácie Bábky v nemocnici.

Bábky v nemocnici ďakujú všetkým obetavým lekárom a sestričkám, ktorí sa v tomto čase starajú o pacientov v našich nemocniciach! ❤
Vďaka posielame aj zdravotníkom vo všetkých ďalších zdravotníckych zariadeniach po celej republike, či sa teraz pravidelne stretávame, alebo sa na obnovu návštev u vás tešíme.

Bábky v nemocnici aj v zhľadom na aktuálnu pandémiu coronavírusu pomáhajú ako sa najlepšie dá. Súčastná epidemiologická situácia v týchto mesiacoch bohužiaľ obmedzuje naše návštevy v niektorých nemocniciach, ale stále sú miesta kam aj v tejto dobe chodíme rozdávať našu medicínu.

V respirátoroch, po absolvovaní PCR či antigénových testoch, vždy však s dôsledným dodržiavaním všetkých epidemiologických pravidiel. S ostatnými nemocnicami sme v blízkom kontakte,aby sme sa mohli, čo najskôr vrátiť aj na oddelenia, kde sú bežné návštevy obmedzené podobne ako väčšina doprovodných aktivít.

Práve v takýchto situáciách totiž vnímame, že je náš psychosociálny projekt potrebný snáď ešte viac ako doteraz. Do zdravotných zariadení na celom Slovensku chodíme ku hospitalizovaným deťom už 10 rokov a ani výzvy, ktoré nám prinášajú tieto mesiace, nás nezastavili.

V tejto dobe , okrem pravideľných návštev ,pripravujeme veľa noviniek. Sú to aj nové predstavenia. Jedno z nich bude reagovať aj na súčastnú situáciu: bude o strachu a odvahe,o coronavíruse inšpirované knižkou Márie Ďuríčkovej Danka a Janka.

Pripravujeme tiež veľký audio projekt - CDčko s rozprávkami,na ktorého príprave sa budú zúčastňovať aj veľkè slovenské herecké osobnosti.. v blízkom čase Vám prezradíme viac.

Nebude chýbať ani ďaľšia on- line zábava pre chvíle,kedy do nemocníc nemôžeme prísť..a deti smutne čakajú na našu návštevu.

Zvlášť sa ale tešíme,keď sa nám opäť podarí stáť pred všetkými deťmi s bábkymi, aby sme mohli prinášať úsmev na tváre chorých detí. Všade tam, kde sme chodili pred marcom 2020 a tiež sa tešíme na nové zdravotné zariadenia a nemocnice, ktoré začneme navštevovať. Budeme radi, pokiaľ budete pri tom s nami a pomôžete nám ako s rozvojom aktyvít určených pre túto neľahkú dobu, tak aj s návratom do,čo najviac zdravotných zariadení. Podporte nás, prosím aj v tomto roku alebo priamim darom alebo Vašou daňovou asignáciou.

Veľmi Vám ďakujeme Jana Segešová a Marka Míková

Preventívne opatrenia uzatvárajú jedno zdravotnícke zariadenie za druhým a tak je stále ťažšie, aby naše týmy mohli rozdávať  príbehy, pesničky a dobrú náladu tam, kde je to práve v tejto dobe tak veľmi potrebné, v nemocniciach a liečebňiach.

Veľmi dobre vieme, že pre oslabený organizmus pacientov, je akákoľvek ďalšia infekcia, veľmi vážnou komplikáciou a tak intenzívne všetku našu prácu koordinujeme so zodpovednými osobami v jednotlivých inštitúciach a rešpektujeme všetky pokyny a opatrenia.

Tešíme sa, keď budeme môcť za našími pacientami opäť vyraziť!

Všetkým prajeme, aby si udržali dobrú náladu a nezabúdali sa aj v týchto ťažkých dňoch, smiať.