Rozprávková medicína

Táňa Pauhofová, Zuzana Norisová, Danica Jurčová, Maroš Kramár, Richard Stanke a Bábky v nemocnici spoločne pomáhajú deťom pripútaným na lôžko.

Proti nude a dlhej chvíli v nemocničných posteliach bojujú spoločne s Bábkami v nemocnici popredné slovenské herecké osobnosti súčasnosti. Práve vyšlo nové CD, audioprojekt neziskovej organizácie Bábky v nemocnici.

Rozprávkovú medicínu budeme prinášať deťom hospitalizovaným v nemocniciach a liečebniach na konci svojich pravidelných návštev. Už viac ako desať rokov pomocou bábkových predstavení a hudby pomáhame chorým deťom po celom Slovensku, aby sa zase smiali.

Určite ste zvedaví ako nahrávka dopadla. Kúpte si CD prostredníctvom eshopu Martinus.sk alebo v sietí predajní Martinus. Celý výťažok z predaja, pôjde na pomoc deťom, ktoré trávia prázdniny v nemocniciach !!!

Činnosť Bábok v nemocnici môžete podporiť aj darom alebo prostredníctvom venovania 2 % zo svojich daní.

V réžii Marky Míkovej, za sprievodu scénickej hudby Jany Thotovej zo skupiny Tornado Lue, sa na CD predstaví Táňa Pauhofová, Zuzana Norisová, Danica Jurčová, Maroš Kramár, Richard Stanke a členovia združenia Bábky v nemocnici.

Na nahrávke, ktorá vznikla v bratislavskom štúdiu K2zvuk môžu poslucháči počuť rozprávky inšpirované klasickými príbehmi pre deti, autorské rozprávky aj veľký napínavý príbeh pre starších.

„Vybrali sme päť príbehov, ktoré deťom hráme bežne s bábkami pri postieľkach a v nemocničných herniach. Deti nás často pri našej návšteve prosia ‚nechoďte ešte preč, bude nám zase smutno’. A my im teraz budeme môcť odpovedať: kým sa vrátime, môžeš si ďalšiu rozprávku pustiť na cédečku alebo vo svojom mobile. Príbehy chceme ako darček venovať aj deťom lekárov a sestričiek, ktorí sa v súčasnosti tak obetavo starajú o pacientov a bojujú s epidemiologickou situáciou na Slovensku,“ približuje zámer Marka Míková, režisérka a zároveň principálka združenia Bábky v nemocnici.

„Spolu s rozprávkou vám posielame veľa síl a veľa-veľa radosti, prajem vám, aby ste boli čím-skôr zdraví a tešili sa so svojou rodinou a kamarátmi,“ odkazuje deťom Táňa Pauhofová, ktorá nahovorila rozprávku O neposlušných kozliatkach.

„Dúfam, že vďaka príbehom, ktoré sme pre vás pripravili, sa aspoň na chvíľku prenesiete na miesta, kde sa vám bude páčiť a budete šťastné,“ dodáva Richard Stanke, ktorý nahovoril postavy v príbehu Biela veľryba.

Audionahrávka bude obsahovať aj príbeh O zajačikovi a líške v podaní čerstvej mamičky Zuzany Norisovej, pôvodnú rozprávku O statočnom Tomášovi, kde všetky postavy stvárnil Maroš Kramár a rozprávku Štyria kamaráti, v ktorej spoločne s Danicou Jurčovou vystupujú členovia združenia Bábky v nemocnici – Jana Segešová, Lucia Kraľovičová, Renata Kubišová a Marka Míková.

„Bábky v nemocnici pomáhajú deťom, aby sa opäť smiali. Pomôžte aj vy podporiť túto báječnú medicínu,“ odkazuje Maroš Kramár dospelým a deťom s rozprávkou želá, aby bol ich pobyt v nemocnici čo najkratší.

„Je to veľmi príjemná práca. Vďaka skvelým výkonom hercov, ktoré postavám prepožičali svoj hlas, si nahrávku užijú nielen choré deti, ale všetci poslucháči," dopĺňa ešte Marka Míková.

Činnosť Bábok v nemocnici môžete podporiť aj vy – darom alebo prostredníctvom venovania 2 % zo svojich daní.

Joomla Templates from JoomlaShack.com