fbpx
 

 Môžete nám pomôcť poukázaním 2% z daní!!! 

Oz. Bábky v nemocnici je prijímateľom osobitného podielu zaplatenej dane.

Ľudia

 Jana Segešová - bábkoherečka

je absolventkou babkoherectva na DAMU v Prahe. Od roku 1985 hrá divadlo pre deti, vytvára projekty a spolupracuje s občianskymi združeniami, ktoré tvoria pre deti..

Od roku 1997 pracuje na ZUŠ v Bratislave a okolí. Pre žiakov režíruje ich predstavenia, ktoré sú aj pre mladých hercov aj pre ich divákov dôležitým zážitkom. Dramatoterapiou sa približuje klientom v soc. zariadení...Lepší svet /pracovné dielne pre mentálne postihnutých/. Od konca deväť desiatych rokov je členkou OZ Jablonka, v rámci ktorej robí na letných táboroch Ekorozprávky.

Jana je zakldateľka divadla Dunajka s 15roč. pôsobením a divadla Svetlonos od 1996 do r.2003. V roku 2000 hrala v slovenskom filme "Krajinka" (režia M.Šukík)

 Jana Tothová - speváčka, textárka, hudobníčka

od roku 1989 členka skupiny Tornádo Lue.

Ako hosť účinkuje a hudobne sa podiela na predstaveniach divadla pre deti Dunajka.

 

Renáta Kubišová - bábkoherečka

Vyštudovala odbor bábkoherectvo na DAMU.|Po ukončení študia v r.1998 pracovala na niektorých projektoch pre deti v Divadle Spejbla a Hurvínka.V r.1991-1994 bola v angažmá v Divadle Rokoko.V dalších rokoch sa venovala divadelným projektom pre deti a dospelých.Hrala v divadlách Minor,Divadlo Komédie,Divadlo na Zábradlí,Řeznická,Kašpar,Teatro Tatro,hrala aj v školkach,školách,kulturnych zariadeniach,robila workshopy vodenia marionet.Už roky sa venuje hraniu rozprávok pre deti v nemocniciach.Pracovala na medzinárodných projektoch ako napr.seriál pre deti v Katare.Zučastnila sa mnohých festivalov po celej Europe a spoluracovala na filmových projektoch a tv seriáloch.

Lucia Kralovičová – liečebná pedagogička a bábkoherečka

vyštudovala bábkoherectvo na VŠMU v Bratislave a liečebnú pedagogiku na Univerzite Komenského.

Od roku 2004 účinkovala 5 rokov v detskej televíznej relácii Gombička, ako moderátorka a bábkovodička.

Neskôr pracuje s neorganizovanými skupinami detí a mladými v nízkoprahovom centre MIXklub vo Vrakuni.

V roku 2006 bola Lucia pri vzniku detského divadelného súboru Divadlo Dúhadlo (tvorivý, divadelný priestor pre deti s mentálnym znevýhodnením), ktoré je aktivitou Občianskeho združenia UP- DOWN syndróm, kde ako dramatoterapeutka tento súbor od založenia spolu s kolegom vedie. Naskúšali a odpremiérovali už tri autorské predstavenia, to posledné bolo - O kozliatkach.

S deťmi, ako so žiakmi trávi čas aj ako učiteľka literárno-dramatického odboru v ZUŠ, Jozefa Kresánka v Bratislave.

 Patrícia Sopkovičová - bábkovodička a dramatoterapeut

Absolventka bábkoherectva na VŠMU v Bratislave. Sústreďuje sa prevažne na detskú tvorbu. Momentálne účinkuje v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre, v zájazdovom divadle Spoza Voza, BIBIANA (medzinárodný dom umenia pre deti a mládež), pracuje pre vydavateľstvo Trio publishing, kde spracuváva knihy pre deti a robí z nich dramatizované čítanie/ inscenované čítanie, spolu s autorkami kníh chodí po celom Slovensku a robí po školách besedy. Je členkou divadla DUHADLO, ktoré pracuje s deťmi s downovým syndrómom.

Marka Míková - divadelná režisérka a bábkoherečka

Vyštudovala DAMU - bábkarskú fakultu odbor réžia - dramaturgia. Hrala princeznú Ruženku vo filme Ako sa budia princezné.

Pracovala v divadle Minor, v divadle Lampion na Kladne, v Těšínském divadle Bajka, v bábkovom divadle v nemeckom Ravensburgu. Pedagogicky spolupracuje aj na výučbe a inscenáciách VOŠH a Pidivadla. Pravidelne zasadá v porotách významných festivalov bábkového divadla (napr. Loutkářská Chrudim).

Hrá a spieva v dámskej kapele Zuby nehty. Napísala tri knižky pre deti (Roches a Bzunda, Knihafoss a JO537). Za posledné dve bola nominovaná na cenu Magnesia Litera.

 Hana Grančicová - tanečnica a herečka

Hrala v amatérskom divadle Lucerna a neskôr profesionálne v bábkového Divadle Minor, a to ako v predstaveniach pre deti, tak v predstaveniach pre dospelých.

Učila akrobaciu u Franka Towena, kde veľmi úspešne zužitkovala ako svoje pedagogické nadanie, tak akrobatické skúsenosti. Ako asistentka Franka Towena vyučovala aj step a jazzdance.

Práci s deťmi sa venovala aj ako učiteľka v materskej škole.

Robert Laurinec - bábkoherec

Jeden rok študoval herectvo na VŠMU v Bratislave. Potom bol zamestnaný ako elév bábkoherec v Krajskom bábkovom divadle Banská Bystrica (dnes Divadlo na rázcestí). Následne študoval štyri roky bábkoherectvo na DAMU v Prahe, kde rok po absolvovaní zostal, aby sa skúsil živiť spolu so spolužiakmi z ročníka ako nezávislý umelec. V roku 1988 sa však už vrátil do Bratislavy, kde nastúpil do Štátneho bábkového divadla (teraz Bratislavské bábkové divadlo). Tu pracuje dodnes. Popri hlavnom zamestnaní v divadle účinkoval v divadle Teatro Tatro (v jeho prvom predstavení Sir Halewyn), niekoľko rokov hral v detskom dome Bibiana.
Niekoľko rokov učil aj dramatickú tvorbu v divadle-škole Ludus. Pár sezón hosťoval aj v bratislavskom divadle Gunagu.
Najradšej by však bol trubkárom, usilovne cvičí a hrá doprovodnú trúbku v C.a k. komornom dychovom orchestri. Miluje aj ukulele, na ktoré hrá pre deti v Bábkach v nemocnici.

 Antonín Novotný - herec, mím a bábkoherec

Vyštudoval konzervatórium Jaroslava Ježka odbor pantomíma, počas štúdia bol na stáži v štúdiu Jerzy Grotowského v Poľsku.

Pôsobil v pantomimické skupine Ladislava Fialky v divadle Na zábradlí.

V roku 1990 nastúpil do bábkového divadla Minor, kde hral takmer desať rokov. Teraz je slobodným umelcom a jeho stěžejnej činnosťou je hranie pre deti a sólová pantomíma.

Pravidelne sa zúčastňuje aj ďalších charitatívnych a sociálnych aktivít, ako napríklad Múzy deťom.

 Margaréta Nosáľová, kamaráti ju volajú Grétka - bábkovodička

Absolvovala DAMU v Prahe, katedru bábkarstva, obor bábkoherec.
V roku 1987 nastúpila do - vtedy ešte - Štátneho bábkového divadla v Bratislave, kde je už 35 divadelných sezón(a plánuje to ťahať ešte ďalej....).
Práve tu si prešla postavami romantických, ale aj rozmaznaných princezien, bystrých, ale aj lenivých zvieratiek, starých cholerických ropúch, ale aj láskavých matiek a babičiek.
Spolupracovala so Slov. telavíziou v detských reláciách. Známej postavičke Kuko, "požičala" svoje ruky a niekedy aj hlas.
Na bábky nedá dopustiť. Tvrdí, že bábka má také špecifikum, ako žiadna iná vec na svete.Je neživá a predsa žije. Stará dobrá klasika, ktorá funguje vždy a všade.Len jej dajme priestor a možnosti.
 
Miroslava Dudková - bábkovodička

Vyštudovala bábkoherectvo na VŠMU KBT v Bratislave. Neskôr na VŠMU KBT obhájila
doktorát na tému Hlasová technika v alternatívnom divadle. Od roku 2006 je internou členkou Bratislavského bábkového divadla. Pôsobila ako hosť vo viacerých divadlách: Bratislavské bábkové divadlo ( od roku 2003;
Bábkové divadlo Žilina; Divadlo Jána Palárika v Trnave; Divadlo a.ha.; Štúdio 12; Divadlo Wustenrot; Divadlo Arteatro; Slovenské vojvodinské divadlo. Pôsobila ako bábkoherečka-animátorka v detskej relácii RTVS Gombíkovo ( 2004-2006).

Bola 19 rokov zdravotným klaunom v občianskom združení Červený nos Clowndoctors.
Knižne vydala zbierku básní Suchý rok (2003), zbierky básní Nahá myseľ (2009) a Pokrčené verše (2015).

 

FB_logo Follow us on Instagram youtube_1

 

 

Podporte nás práve teraz

kartou alebo on-line prevodom

.Joomla Extensions