3. a 4. februára 2011 sme prvýkrát hrali v Novej nemocnici v Košiciach. Cestovali sme z Bratislavy vlakom a vstávali sme už o pol piatej ráno. Vo štvrtok sme navštívili malých pacientov na internom oddelní, na oddelení intenzívnej starostlivosti a nakoniec na chirurgii. V piatok sme sa s bábkami zastavili aj na detskej neurológii a onkohematológii. Privítala nás skvelá pani učiteľka Elena Kovalová a sprevádzala nás oba dni. Všetky deti nás čakali a tešili sa,  bolo to naozaj úžasné. Radi by sme sa do Košíc vracali každý druhý mesiac a veríme, že nabudúce sa dostaneme aj do Prešova. Dúfame tiež, že na východe Slovenska nájdeme pomocníkov, ktorí nám pomôžu rozdávať chorým deťom radosť a úsmev.

o deň skôr - 2. februára: Bratislava, Detská nemocnica na Kramároch

Stalo sa už pravidlom, že Bábky v nemocnici navštevujú  detské oddelenia na Kramároch každú stredu. Páni doktori a sestričky si na nás pomaly zvykajú, ale čo je hlavné: deti sa môžu tešiť, že každú stredu prídeme za nimi s divadielkom a budeme spolu spievať a hrať sa. Tentoraz sme zahrali na onkológii rozprávku O veľkej repe. Užili sme si pritom kopu zábavy a deti nás  nechceli pustiť, najradšej by sa hrali až do neskorého  večera. Navštevovali sme ich aj v izbách a vlastne ani nám sa vôbec nechcelo ísť domov. Deťom na psychiatrii, neurológii a chirurgii zahrali ďalšie naše kamarátky. S fotoaparátom sme ich zachytili práve vtedy, keď hrali príbeh z Africkej nemocnice.

Joomla Template Tutorial: by JoomlaShack.com