Vo štvrtok 4.11. a v piatok 5.11. sme opäť navštívili nemocnicu Kramáre. Boli sme na detskom oddelení na kožnom, na onkohematológii, na neurológii a po prvýkrát na detskej psychiatrii. Spievali sme pesničky na želanie, deti s nami hrali na rytmické nástroje a potom sme hrali divadlo: Príbehy o žabiakoch, rozprávku O psíčkovi a mačičke ako umývali podlahu a novú rozprávku O veľkej repe, na ktorú sme si nechali vyrobiť bábky. Deti hrali s nami, keď mali chuť a keď im to ich ochorenie dovolilo a užili sme si veľa zábavy, keď sme nemohli repu vytiahnuť. Rozdávali sme darčeky od Kofoly - ponožkové maňušky, ktoré deti milujú a vymysleli sme o nich rozprávku. Na konci každej návštevy zostal ešte čas na rozprávanie sa s deťmi ako sú tu dlho, odkiaľ sú a či už majú nádej, že pôjdu domov. Odchádzali sme zakaždým až okolo piatej hodiny, ale s pocitom, že to stálo za to.

Vo štvrtok 28.septembera sme poprve navštívili nemocnicu v Nitre. Prijal nás veľmi priateľsky, dostali sme občerstvenie a pani riaditeľka Heringhová nás osobne doviedla na dve pediatrická oddelenia a potom na detskú psychiatriu. Hrali sme ako pre malé deti, tak aj pre veľké. Sestričky spievali spolu s nami a dokonca sa prišla pozrieť aj pani doktorka a pán primár. Atmosféra bola naozaj vrelé a deti mali veľkú radosť z darčekov od Kofoly-ponožiek. Hrali spolu s nami rozprávku a naozaj sme sa nasmiali.

14.9. sme navštívili nemocnicu na Kramároch. Hrali sme na detskej onkohematológii pre malé detičky rozprávku a dvoch žabiakoch a užili sme si s deťmi kopec zábavy. U väčších detí sa práve vyrábali zrkadielka a tak sme si len spievali, avšak pridali sa k nám aj rodičia a dokonca aj sestričky. Taktiež sme navštívili očné oddelenie, kde sme väčším deťom zahrali a s veľkým úspechom pesničku od Horkýže Slíže. Menšie si zase s nami zahrali Africkú nemocnicu.

15.9. bol štátny sviatok ale v nemocnici to neplatí. Kopec detí, ktoré museli ostať na oddeleniach ortopédie, chirurgie a na internom sa s radosťou pridali a hrali s nami divadlo.

16.9. sme sa opäť vrátili na onkohematológiu a tento krát sme zahrali rozprávku O psíčkovi a mačičke ako umývali podlahu.

Joomla Templates