fbpx
 

 Môžete nám pomôcť poukázaním 2% z daní!!! 

Oz. Bábky v nemocnici je prijímateľom osobitného podielu zaplatenej dane.

Rok 2021 bol pre Bábky v nemocnici náročným rokom. Choroba Covid aj naše Občianske združenie dramaticky obchádzala. Celá naša skupina si prežila nielen na sebe, ale aj vo svojom blízkom okolí náročné dni. Nevzdali sme to a naše heslo: "Pomáhame deťom v nemocnici, aby sa smiali" v tomto roku 2021 nad každou našou návštevou vyšlo.
Našťastie bábky nepotrebujú testy ani rúšky a tak sa do nemocnice za deťmi predsa len spolu s nami dostali.

Hrali sme pravidelne v Bratislavskej nemocnici na Kramároch a každú stredu nás tam aj dnes môžete stretnúť.
Hrali sme pravidelnev Adeli - Medical Center- v medzinárodnom rehabilitačnom centre v Piešťanoch, pretože im vyhovovala naša dramaticko - terapeutická návšteva iba vo dvojici, ale s neobmedzeným počtom bábok. V tomto roku sme tam absolvovali 5 návštev. Hrali sme aj v iných zdravotníckych zariadeniach. Veľmi dobre sa nám hralo v nemocniciach a liečebňách, ktoré boli dlhú dobu zatvorené... v Žiline, v Nitre, v Podunajských Biskupiciach.

Naše občianske združenie objavilo aj odsunuté deti v Detskom domove "Macejko" v Malackách. Zladili sme sa a deti sa tešili na každú možnú návštevu. V roku 2021 sme tam boli 8 krát. Podarilo sa nám vyhrať Projekt v Nadácii Tesco - Pontis a vďaka tomu im v máji 2022 spravíme týždňový Worshop.

Veľkou udalosťou tohoto roku bolo nahrávanie našeho prvého CD "Rozprávková medicína". Natáčalo sa v marci v štúdiu "K2 zvuk"- nahrávanie sme od štúdia dostali zadarmo. I vďaka tomu ho nosíme ako darček od júna 2021 všetkým malým pacientom, ale aj lekárom a vychovávateľom. Mali sme radosť, že nás svojím čítaním podporili aj slávni herci, ako Tatiana Pauhoufová, Zuzana Norisová, Maroš Kramár, Richard Stanke a Danica Jurčová. Rozprávky nám nahovorili dokonale a profesionálne. Jednu rozprávku sme nahovorili aj my, herci, ktorí za deťmi do nemocnice pravideľne chodia - Jana Segešová, Lucia Kralovičová, Renata Kubišová. Réžie sa ujala Marka Míková,ktorá rozprávky zdramatizovala. Managérom celého CD je Jakub Matějka. Hudbu nahrali Jana Tothová a Juraj Hladný. Ilustráciu obálky namaľovala Alexandra Švolíková.

Prijali sme Róberta Laurinca, profesionálneho bábkoherca, ktorý tak posilnil náš tým. V tomto roku sme naštudovali nové predstavenie "Danka a Janka" na motívy knižky Márie Ďuríčkovej. Bábky pre túto inscenáciu urobila Zuzana Štancelová. Hrajú: Róbert Laurinec, Jana Segešová a Patrícia Sopkovičová.

Aj naďalej spolupracujeme so sesterským združením Loutky v nemocnici v Čechách. Cestujeme hrať do nemocnic v Čechách a českí kolegovia hrávajú u nás na Slovensku. Rok to bol bohatý navzdory nepriaznivej situácii na celom svete.

Nuž na záver vám s radosťou oznamujeme, že budeme aj naďalej v roku 2022 prinášať pomoc a liečiť s pohodičkou malých pacientov na tých miestach, kde sa divadlo a hudobníci dnes ťažko dostanú.

Jana Segešová a Marka Míková

FB_logo Follow us on Instagram youtube_1

 

 

Podporte nás práve teraz

kartou alebo on-line prevodom

. 

 

Aktuality

Streda bola zase dňom, kedy sme navštívili deti na kramároch, na neurológii, psychiatrii a chirurgii.

Po dlhšom čase sa ku mne pridal Maťko Žák aj s jeho  kufríkovým divadlom a magickým kuzelníckym čislom Čítať ďalej...
Joomla Templates at JoomlaShack.com